2008-12-22 16:26:30
Теплоізоляційними (мінераловатна продукція, вироби з екструдованого і звичайного пінополістиролу) називають будівельні матеріали а також вироби, призначення яких в тепловій ізоляції конструкцій будівель і споруд, різних технічних вживань. Одна з основних характеристик теплоізоляційних матеріалів – це їх висока пористість і, відповідно, мала середня щільність і низька теплопровідність. Вживання теплоізоляційних матеріалів в будівництві дозволяє понизити масу конструкцій, зменшити вжиток конструкційних будівельних матеріалів (бетон, цеглина, деревина і ін.). Теплоізоляційні матеріали істотно покращують комфорт в житлових приміщеннях. Найважливішою метою теплоізоляції будівельних конструкцій є скорочення витрати енергії на опалювання будівлі. Ціни на енергоносії постійно зростають. І тому з кожним роком все більше уваги виробники і споживачі приділяють ефективному використанню енергетичних ресурсів. Одна з перспективних доріг вирішення цієї проблеми – вживання теплосберегающих конструкцій з використанням теплоізоляційних матеріалів, що дозволяють значно підвищити рівень комфортабельності будівель і споруд, а також поліпшити їх тепло - і звукоізоляційні характеристики.
Основні види теплоізоляції, вживаної сьогодні в Україні, – пінополістирол і інші пінопласти, їх доля складає близько 40%, мінераловатниє і стекловатниє вироби займають 30% і 25% відповідно, і 5% доводиться на інші види теплоізоляційних матеріалів.
У 2008 р. на українському ринку дефіциту теплоізоляційних матеріалів доки не спостерігається. По-перше, високий попит на теплоізоляційні матеріали викликав прихід на ринок нових гравців. По-друге, крупні зарубіжні виробники збільшили об'єми квот на український ринок. Фахівці компанії «Соцмарт» вважають, що негативний вплив надає на ринок теплоізоляційних матеріалів фінансова світова криза, яка призвела до зниження об'ємів будівництва в Україні. Проектування майбутніх об'єктів заморожене, на більшості ж будівель, що вже будуються, з початку-середини осенi 2008 років не ведеться робіт. У нашій країні основними причинами стагнації ринку будівництва можна назвати проблеми на банківському і іпотечному ринку. Об'єми кредитування будівельного сектора істотно зменшились, що спричинило зниження попиту на житло і будматеріали. За словами різних операторів ринку, продажі теплоізоляційних матеріалів за 9 місяців цього року знизилися на 5-15% по відношенню до аналогічного періоду минулого року. За даними Держкомстату, за 8 місяців 2008 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2007 р., в натуральному вираженні приріст об'ємів імпорту кам'яної вати склав практично 0%, скловати — +7,8%, полістиролу — -10%. Як відзначають оператори, особливо постраждали від фінансової кризи дрібні і середні виробники.
У зв'язку з нестабільною і складно прогнозованою ситуацією з кредитуванням на ринку теплоізоляційних матеріалів погіршав і загальний інвестиційний клімат в сегменті. Наприклад, про тимчасове припинення капіталовкладень в розвиток бізнесу заявила група компаній “Собранiє”, яка займається як реалізацією полістиролу, так з 2007года і виробництвом екструдованого пінополістиролу ТМ SobraIzol. У листопаді стало відомо, що найбільший європейський виробник будівельних матеріалів компанія URSA (Іспанія) відклала будівництво заводу по виробництву ізоляційних будівельних матеріалів в Дніпропетровської області ( плани по зведенню подібного об'єкту компанія озвучила ще навесні 2007 років). Вартість будівництва оцінювалося в близько 80 млн. євро. За словами представників компанії, завод, який вони мають намір будувати, може покрити 80% потреб внутрішнього ринку в скловаті. Офіційна причина, чому будівництва заводу було відкладене - відсутність належного дозвільного законодавства. Втім, за даними компанії «Соцмарт», є і позитивні тенденції. Наприклад, не дивлячись на кризу в будівельній галузі, компанія Rockwool не відмовляється від плану побудувати завод кам’яної вати в Україні. Зараз ведуться роботи по землевідведенню ділянки в Броварському районі Київської області. Компанія планує побудувати завод потужністю 125 тис. тонн в рік. Загальна сума інвестицій складе 115 млн євро. ТОВ "Кнауф Інсулейшн Україна" (Київ) практично завершила оформлення дозвільних документів на будівництво заводу по виробництву мінераловатной ізоляції у Фастові (Київська обл.) і в даний час чекає вирішення керівництва компанії Knauf Insulation, що входить до міжнародної групи компаній Knauf.
Автор: socMart
Бажаєте знати бiльше о ринку теплоiзоляцiйних матерiалiв?
|