Аналитика и исследования коммерческой и жилой недвижимости Украины


Главная О компании Услуги компании Наши клиенты Реклама Контакты






Львів: споживачі потрапляють «на гачок»

2008-05-26 22:42:41

socmart-fotoДо нас постійно приходять львів’яни зі скаргами, що львівські комунальні підприємства не надають або неякісно надають послуги за договорами з мешканцями. Хочу застерегти львів’ян від необдуманого та поспішного підписання договору з ЛКП. Люди мають право відмовитися від послуг, які вже не надаються десятиліттями, але за які збирають плату, потрібно лише знати, як це грамотно зробити, щоб не потрапити «на гачок». Про це, у коментарі ЗІКу повідомив президент Львівської міської спілки захисту прав громадян Михайло Сідоров.


За його словами, оскільки комунальні підприємства продають товар (послуги), мешканець може або замовити послугу, або від неї відмовитися. Звісно, ніхто не каже, щоб відмовлятися від такої необхідної послуги, як вивіз сміття.


«Мовчанка людей на офіційно отриманий договір – нічого не вирішить і не змінить. Перш за все, львів’яни повинні знати, що договір вважається офіційно отриманим, коли він надійшов двома способами: рекомендованим листом або безпосередньо особа взяла його у ЛКП, при цьому підписавшись у журналі. Договір повинен бути складений у двох екземплярах з мокрою печаткою ЛКП і з особистим підписом начальника ЛКП, ніхто інший не має права підписуватись», – розповів Михайло Сідоров.Після отримання договору мешканець має 30 днів, щоб відреагувати на нього, якщо протягом цього часу не буде жодної реакції, то договір вважається чинним у такому вигляді, який запропонувало ЛКП.


«Якщо у мешканців є застереження, то потрібно написати додаток до договору (у двох примірниках) із таким текстом: згідно із законом про житлово-комунальні послуги та про захист прав споживачів, надання послуг є товаром, тому, у зв’язку з тим, що ЛКП не виконуються або неякісно виконуються такі-то послуги, прощу вважати що пункт такий-то не діє, – наголосив Михайло Сідоров. – Наприклад, є така послуга як дератизація (виведення щурів), вона записана як послуга, яка проводитися щорічно, але будинку, де я живу, цього не робилося ніколи».


В додатку до договору можна викласти додаткові зауваження, після цього додаток потрібно вклеїти в кожен екземпляр договору, поставити підпис та зазначити: даний договір діє виключно з додатком (вказати скільки аркушів додатку та пунктів зауваження). Тоді надіслати одну копію договору до ЛКП.


«Звісно, ЛКП може не погодитися з вашими вимогами, але тоді це потрібно вирішувати у судовому порядку. Але якщо половина мешканців ЛКП складе такі договори, то ЛКП не вигідно буде судитися. Ніхто не зобов’язує людину підписуватися під неіснуючими послугами, після того зробити нічого вже не можна. Якщо юридично грамотно оформити договір з ЛКП, то ви не буде платити за послуги, які не надаються, або менше платити за ті, які надаються неякісно», – резюмував Михайло Сідоров.


Джерело: http://zik.com.ua/

Поиск

Подписка

Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья
Готовые исследования, обзоры
Новости, статьи и аналитика
RSS-лента (новости, статьи и аналитика)
RSS-лента (Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья)
RSS-лента (Готовые исследования, обзоры)