2008-08-20 22:55:46
Через високу вартість оренди квартир Київ програє містам-супутникам. Столичні власники житла, які звикли до значних цін та коротких строків окупності, не бажають знижувати цифри у контрактах, тому квартиранти переїжджають до Борисполя, Вишневого та Броварів.
Орендатори житла все частіше надають перевагу житлу в містах-супутниках Києва. Віце-президент Асоціації спеціалістів з нерухомості України Віктор Нєсін повідомив “Хрещатику”, що наймати квартири у Броварах, Вишневому чи Борисполі у 1,5 — 2 рази дешевше, а транспортна інфраструктура активно розвивається. Про це свідчить і пропозиція на спеціалізованих сайтах. Мінімальні ж ціни на оренду київських квартир економ-класу нині сягають $450-500, тоді як у передмісті ще можна знайти житло за $300-450. Головна причина відпливу орендаторів зі столиці у тому, що на ринку низький платіжоспроможний попит. Саме знецінення долара, на думку експертів, найбільше нашкодило й орендаторам, і орендодавцям. Ті, хто півроку-рік тому міг дозволити собі наймати квартиру, сьогодні мусять шукати інший варіант.
Проте знайти його майже неможливо, попри збільшення пропозицій на ринку. “Спекулянти, які мають по кілька квартир у Києві, не можуть на сьогодні їх реалізувати, адже ринок купівлі-продажу зупинився. Щоб отримувати хоча б якийсь прибуток, вони поступово викидають їх на ринок оренди. Тож конкуренція на ньому зросла разом із пропозицією”,— стверджує експерт компанії SV Development Сергій Костицький.
Найбільшим попитом традиційно користуються квартири економ-класу, однокімнатні. Дво-, а особливо трикімнатні оселі завжди здати важче, тому багато власників зачиняють “зайві” кімнати і здають їх як однокімнатні, проте й це не приваблює орендаторів. За словами Сергія Костицького, головна причина відпливу охочих найняти житло — в необґрунтованій ціновій політиці київських орендодавців. “Люди, які здають квартири, зазвичай керуються лише принципом порівняльного аналізу”,— каже він. Вартість оренди в столиці вже кілька років тому вийшла на рівень європейських країн, проте строк окупності був значно коротший. “Сягнувши європейських цін, ми почали наближатися і до європейських строків окупності, коли квартира окуповується не за 2-3 роки, а за 10. А не всі цим задоволені”,— пояснив “Хрещатику” експерт компанії SV Development.
Разом із тим Віктор Нєсін стверджує, що іноді власники згодні здавати квартиру на 5-7 відсотків дешевше, аби орендатор був порядним та вчасно платив за житло або ж вносив чималу передплату. А втім, він прогнозує, що з 1 вересня середня вартість оренди квартир може традиційно підвищися внаслідок напливу студентів, хоча це подорожчання не буде значним через велику пропозицію на ринку та конкуренцію із містами-супутниками.
http://www.kanzas.ua/
|