2016-02-21 11:09:32
Совським ставкам у Голосiївському районi нiчого не загрожує. У цьому запевняють як представники мiської влади, так i компанiя-забудовник, яка планує звести на березi водойми торговельно-розважальний центр. Мiсцевi мешканцi про такi намiри нiби нiчого не пiдозрювали i серйозно перелякалися, коли на мiсцi звичної для них прогулянки в кiнцi вересня несподiвано виросла огорожа.
Трохи помiркувавши, а може, й без роздумiв, люди знесли паркан, застосувавши, крiм мiцних рук, ще й бензопилу. Втiм, з’ясувалося, що страх цей ґрунтується лише на незнаннi. Людям не розповiли, хто i для чого встановлював паркан.
Або ставки, або смiтники
Згiдно з чинним Генеральним планом розвитку Києва до 2020 року, територiю Совських ставкiв було вiднесено до зони зелених насаджень загального користування. На таких територiях i набережних зокрема, вiдповiдно до будiвельних нормативiв, не допускається зведення будiвель та споруд. Окрiм об’єктiв для обслуговування та дозвiлля населення.
На Совських же мiсцевi могли собi дозволити хiба що прогулянки цiєю територiєю. Там особливо не порибалиш, оскiльки ставки забрудненi i заросли осокою. Власне, через це й риби практично немає. Та найбiльшою проблемою водойм стало те, що береги перетворили на стихiйнi звалища смiття. Очевидцi стверджують, що сюди прямо машинами завозили будiвельнi вiдходи. Однак проти засмiчень територiї нiхто з мешканцiв протестiв не влаштовував. Хоча, звiсно, смiття це не таке страшне лихо, як забудова. Проте виявилося, що якраз засмiчення i перетворення ставкiв на болотянi калюжi змусило районну владу i мiську пiти на такий крок — дозволити будiвництво.
“У мiстi чимало водойм, якi через безгосподарнiсть чи недбале ставлення самих мешканцiв перебувають у плачевному станi. Нинi ставки i озера замуленi, заваленi будiвельними вiдходами, їх потрiбно негайно рятувати. Але щоб навести лад, потрiбно чимало коштiв. У даному випадку залучення iнвестора стало виходом. Вiн створить умови для цивiлiзованого вiдпочинку киян”, — розповiв начальник ГУ контролю за благоустроєм Вiктор Кунц.
Конкурс iз залучення iнвестора для будiвництва торговельно-розважального комплексу на Червонозоряному проспектi, 113 (територiя ставкiв) провели ще у 2005-му. Переможцем стало ТОВ “Господарник”. Як розповiв начальник ГУ мiстобудування, архiтектури та дизайну мiського середовища Василь Присяжнюк, у липнi 2007 року рiшенням Київради товариству передали в оренду земельну дiлянку площею 19,32 га для облаштування рекреацiйної зони в поєднаннi водоймища з будiвництвом торговельно-розважального комплексу.
“При цьому рекомендували виконати благоустрiй та очистку ставкiв, передбачити збереження та вiдтворення зелених насаджень, використати пiд забудову не бiльше чвертi видiленої територiї”, — роз’яснив пан Присяжнюк. Вiн зазначив, що будiвництво розважального центру жодним нормам законодавства не суперечить.
Представник ТОВ “Господарник” Олексiй Шульган розповiв, що на березi планується спорудження саме закладу для дозвiлля мешканцiв. “Всi чутки про житловий будинок — це неправда. Ми ж не можемо вiдiйти вiд цiльового призначення”, — пояснив вiн. За словами пана Шульгана, “Господарник” зобов’язаний чистити ставки та розвивати iнфраструктуру парку. “Розробляємо проект дендропарку: де якi дерева залишити, де ще посадити, де зробити мiсточки, дорiжки тощо”, — сказав представник компанiї.
Мовчання — не золото
Однак чомусь про такi добрi намiри забудовника нiчого не знали мешканцi. Представники громадської органiзацiї “Збережемо старий Київ”, яка пильно стежить за нечесними забудовниками, запевняють, що нiхто з мешканцiв на громадських слуханнях не був. Кажуть, що були якiсь там сфальшованi слухання за участю аж 12 осiб. Представник забудовника такий факт заперечує, але визнає, що людей iнформували не надто активно. “Наразi ми поставили собi за мету розповiсти людям, що плануємо робити. Вже поспiлкувалися з майже 1,5 тисячi мiсцевих мешканцiв, зiбрали їхнi думки i пiдписи. Встановимо будку, де кожен охочий зможе подивитися всi матерiали з проекту. Згодом запрацює сайт, де буде найповнiша iнформацiя та її зможе продивитися кожен киянин”, — розповiв пан Шульган. На запитання, чи погодилася б компанiя на повторнi громадськi слухання, вiдповiв, що так. “Ми йдемо до того, аби самi мешканцi розумiли позитив, який матимуть, i сподiваємося на їхню пiдтримку”, — зазначив Олексiй Шульган.
Постраждалий паркан
Наразi ж мешканцi замiсть пiдтримки чинять спротив. Можливо, щире спiлкування щось змiнить, але поки що знесений паркан свiдчить про рiшучiсть киян. Начальник Головного управлiння контролю за благоустроєм Вiктор Кунц каже, що огорожу встановили зовсiм не для початку будiвництва. “Ми видали їм ордер не для початку будiвельних робiт, а для приведення цiєї територiї в належний санiтарний стан”, — розповiв чиновник. Цю iнформацiю пiдтвердили i в Головному управлiннi мiстобудування, зазначивши, що поки що у них не розглядали проектну документацiю з будiвництва розважального комплексу, а без цього будувати нiхто не може. ТОВ “Господарник” ще не будує, але з нього вже вимагають прибирати орендовану територiю. Але поки що на Совських ставках нiяких робiт вирiшили не проводити. Водночас пан Шульган повiдомив, що побудувати центр i облаштувати рекреацiйну зону хотiли до проведення чемпiонату Євро-2012. Iгор СВАЧIЙ
|