Аналитика и исследования коммерческой и жилой недвижимости Украины


Главная О компании Услуги компании Наши клиенты Реклама Контакты






Українцi масово не повертають кредити!

2009-01-20 11:06:15

Українцi масово не повертають кредитиЗа оцiнками аналiтикiв, частка прострочених кредитiв українцiв вже навеснi зросте до 25%! Частка прострочених iпотечних кредитiв за грудень 2008 року рiзко збiльшилася i на кiнець року склала 15-25% загального iпотечного портфеля українських банкiв. Такi данi оприлюднило аналiтичне агентство "Канзас".

  За словами аналiтика компанiї Дениса Морозова, тенденцiя збiльшення частки проблемних iпотечних кредитiв стосується абсолютно всiх банкiв. "Не можна сказати, що це проблема тiльки маленьких банкiв або тiльки великих. Просто великi банки довше можуть приховувати свої проблеми. Але потiм, як правило, бiльше постраждалих", - вважає вiн.

Водночас представники банкiвського сектору не приймають на вiру данi аналiтикiв. "Поки я з такими цифрами не можу погодитися. У мене немає аналiтичних даних, але по нашому банку поки такого немає - у нас всi кредити обслуговуються, i збiльшення прострочення не спостерiгається", - каже голова правлiння банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук.

У той же час банкiр не заперечує, що подiбнi тенденцiї можуть спостерiгатися в iнших банкiв. "Якщо ранiше видавалося багато споживчих кредитiв без урахування джерел доходiв i можливостi обслуговування, тодi такi проблеми цiлком можуть бути. Потрiбно окремо дивитися по кожному банку", - каже вiн.

Голова правлiння Iмексбанку Олена Герасимова запевняє, що в її банку таких високих показникiв проблемних кредитiв (15-20%) немає, проте не виключає, що "в цiлому по банках цiлком може бути".

Причину такого стрiмкого зростання заборгованостi аналiтик компанiї "Канзас" Денис Морозов бачить не так у важкому мiсяцi, як у тому, що банки цю iнформацiю просто приховували.

"Це не грудень так вплинув, а швидше кiнець року. Банки, щоб не показувати свої проблеми, просто цю iнформацiю приховували. А зараз це вилазить назовнi", - вважає вiн.

Водночас Гриджук вважає, що приховувати подiбну iнформацiю може бути вигiдно лише деяким банкам. "Але для бiльшостi, думаю, нi, тому що в балансi кредитного портфеля є чiтке вiдображення всiх цифр", - упевнений вiн.

Денис Морозов наполягає, що банкам вигiдно приховувати реальний стан справ. Iнакше позичальники взагалi перестали б повертати кредити. Проте, на його думку, ситуацiя може небагато покращитися, якщо змiцниться гривня. "Якщо долар впаде до 7 гривень i зафiксує так на три-чотири мiсяцi, то частка неповернення не збiльшуватиметься", - упевнений Морозов. Проте поки на це розраховувати не доводиться, тому, на думку аналiтика, варто чекати погiршення становища. "Я думаю, що 25% ми можемо чекати вже навеснi-влiтку", - прогнозує Морозов.

http://realt.ua

Поиск

Подписка

Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья
Готовые исследования, обзоры
Новости, статьи и аналитика
RSS-лента (новости, статьи и аналитика)
RSS-лента (Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья)
RSS-лента (Готовые исследования, обзоры)