Аналитика и исследования коммерческой и жилой недвижимости Украины


Главная О компании Услуги компании Наши клиенты Реклама Контакты






Кожна четверта кредитна квартира може піти з молотка

2009-02-05 18:55:00 Кожна четверта кредитна квартира може піти з молотка На офіційних веб-сайтах українських банків помітно збільшився перелік заставного майна, яке підлягає продажу.

Якщо влітку з молотка продавали переважно комерційну нерухомість і техніку, то тепер помітно побільшало автомобілів і квартир. Воно й не дивно, адже за даними аналітичної агенції “Канзас”, зараз частка проблемних іпотечних кредитів становить 15-25 відсотків, тоді як ще півроку тому був лише один відсоток протермінованої іпотеки. Щоправда, представники банків заперечують, що ситуація з довгостроковими кредитами аж така загрозлива – мовляв, 5-7 відсотків, не більше...

«Враховуючи, що люди переважно брали кредити у доларах, а його курс з літа зріс мало не вдвічі, а крім того, вже прокотилася хвиля масових звільнень, то 20-25% проблемних іпотечних кредитів – цілком реальна цифра, – каже аналітик Української національної іпотечної асоціації Олександр Мойсеєнко. – Якщо в клієнта виникли проблеми з платежами, то варто повідомити про це банк, а не тікати від нього. Можна спробувати перекредитуватися. Можна очікувати також, що банки все-таки підуть на пролонгацію кредитів, адже забирати заставну квартиру, а потім намагатися її продати, вони не зацікавлені”.

Зрештою, продати заставну квартиру не так уже й легко. За словами юриста Наталії Солов’янчик, відчужити заставне майно можна за рішенням суду, виконавчим надписом нотаріуса чи за домовленістю сторін. Тобто клієнт та банк можуть між собою домовитися, хто продаватиме квартиру, чи потрібно буде платити компенсацію... Часто банк дозволяє клієнту самому знайти покупця. Як правило, це вигідніше для боржника, адже він намагатиметься продати квартиру якнайдорожче, тоді як банк може суттєво знизити ціну, щоб швидше продати майно. Без суду можуть продати квартиру і в тому разі, якщо нотаріус складе надпис на основі договору. Щоправда, нотаріальний надпис теж оскаржують у суді. Тому навіть якщо ви не маєте чим платити за кредит, і нотаріус дав дозвіл на продаж квартири – судіться до останнього. Судовий розгляд, як відомо, може тривати роками. Квартира перебуватиме весь цей час під арештом, зате ви зможете у ній жити.

Майже неможливо продати квартиру, у якій мешкають неповнолітні. Суд дозволить виселити дітей, тільки якщо на це дадуть дозвіл органи опіки. А щоб отримати такий дозвіл, треба забезпечити неповнолітніх рівнозначним житлом...

Втім, банківські працівники намагаються відібрати заставу і не зовсім чесним шляхом. Насамперед, пропонують клієнту підписати генеральну довіреність на когось з працівників банку. Якщо ви її підписуєте – вашу квартиру можуть продати без вашої згоди і навіть відома. Тому уважно дивіться, що ви підписуєте, адже потрібний документ можуть підсунути під виглядом якогось неважливого папірця.

Спекатися “дефолтної” квартири не так уже й легко ще й тому, що багато потенційних покупців не хочуть мати справу з “підсудною” квартирою. Адже навіть якщо є рішення суду, яке дозволяє банку продати квартиру, його можна оскаржити. Тому можливий такий варіант, що ви придбали квартиру, а колишній власник “отямився” і подав до суду. Навіть якщо суд не задовольнить його позов – вам ця тяганина коштуватиме чимало нервів. А якщо виявиться, що банк продав квартиру не зовсім чесно?
http://agent.ua/

Поиск

Подписка

Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья
Готовые исследования, обзоры
Новости, статьи и аналитика
RSS-лента (новости, статьи и аналитика)
RSS-лента (Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья)
RSS-лента (Готовые исследования, обзоры)