Сутички мiж городянами та забудовниками не припинилися навiть попри те, що 90 вiдсоткiв будмайданчикiв Києва замороженi. Цього разу на сполох б’ють мешканцi вулицi Борщагiвської. Кажуть, майбутня висотка загрожує їм ледь не катастрофою. Запланований бетонний велетень може зруйнувати сусiднi “хрущовки”. Адже усi вони збудованi на пiщаних подушках у заплавi пiдземної рiчки Либiдь. |
|
Панi Євгенiя Томашевська з народження живе на берегах Либiдi. В дитинствi у власнiй садибi, а нинi у “хрущовцi”, яку збудували на її мiсцi. Дiдуся Євгенiї Леонiдiвни розкуркулили за радянських часiв. На родинних землях Томашевських вирiс цiлий мiкрорайон. А колись повновода Либiдь назавжди сховалася пiд землю. Втiм i зараз нагадує про себе, найчастiше - будiвельникам.
Щоби збудувати цей будинок, насипали спецiальну пiщану подушку. Панi Євгенiя згадує: котлован був повний води. Тому в будинку немає навiть пiдвалiв. Сусiднiй будмайданчик спровокував мiж тутешнiх мешканцiв справжню панiку. Кажуть, двадцяти восьми поверхова свiчка, яку тут планують звести, знищить усi сусiднi будинки. А понад усе людей обурило перекладання теплотраси. Центральну мережу прокладуть просто пiд їхнiми вiкнами.
Бiльше сотнi експертних погоджень українських та австрiйських фахiвцiв та всi необхiднi дозвiльнi документи - такi аргументи iноземного iнвестора. Клеменс Лер переконує: сучаснi будiвельнi технологiї дають можливiсть убезпечити будiвництво навiть на плавунах. Твердить, що мешканцям нiчого хвилюватися, свої технологiї iнвестор випробував в Австрiї та Угорщинi.
Пан Лер переконує, якщо буде хоч найменший ризик зашкодити сусiднiм будiвлям - вiн сам вiдмовиться вiд проекту. Та попри переконання забудовника, мешканцi Борщагiвської йому не вiрять. Вони створили спецiальну робочу групу для перевiрки проекту та заручилися пiдтримкою депутатiв Київради.
Євгенiя Томашевська пам’ятає, як по Либiдi ходили пароходи. Нинi ж про неї нагадують хiба що будiвельнi скандали та труднощi з будiвництвом метро. |