Аналитика и исследования коммерческой и жилой недвижимости Украины


Главная О компании Услуги компании Наши клиенты Реклама Контакты






У старовинному кварталі Львова у зоні ЮНЕСКО йдуть несанкціоновані земляні роботи!

2009-04-14 08:55:54 У старовинному кварталі Львова у зоні ЮНЕСКО йдуть несанкціоновані земляні роботи! На вул. Федорова у Львові 24-28, де приєднавши до ділянки іще додаткову площу двох прилеглих будинків, що належать до вул. Сербської, та територію зруйнованого корпусу реставраційних майстерень Львівського історичного музею, компанія «Українські інвестиційні системи» має намір спорудити фешенебельний готель до «Євро-2012», сьогодні працювала бурова автомашина, яка не мала на це жодного права, – про це сьогодні, 6 квітня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Бурова автомашина, за допомогою якої геологи на цій ділянці виконують дослідження забудовників, взагалі не повинна була заїжджати на територію археологічних розкопів. Утім влада міста не тільки потурає беззаконню, а й курирує його! Нагадаємо: до справі будівництва згаданого готелю причетний керівник львівського комунального підприємства «ААС» при управлінні охорони історичного середовища Львова Олесь Криськів. Із згоди цієї посадової особи геологи та їхня техніка опинилися там, де копати можна тільки вручну і тільки під наглядом археологів!

Як повідомив керівник археологічної експедиції Остап Лазурко, який має відкритий лист на дослідження цієї ділянки, ЛКП «ААС», яке за законом не має права провадити наукові дослідження з археології, не уклало жодної угоди на 2009 рік, а попередня угода, за якої археологи досліджували цю ділянку два місяці, завершилася у кінці грудня 2008 року. «Зараз фінансування археологічних досліджень припинене, але земляні роботи провадять: хто, які? – нічого не відомо. Хоча, якщо там зараз є геологи, вони повинні працювати під наглядом фахівців з археології. Наразі вони працюють без дозволу і нагляду археологів», – сказав Остап Лазурко.

Також нагадаємо, що пропонований інвесторами проект, що його розробив головний архітектор «John Seifert Architekts» Дж. Сіферт, був відхилений містобудівною радою. Її не задовольнила псевдоісторична 7-поверхова споруда готелю на 150 номерів, два корпуси якої, розташовані обабіч вул. Федорова, мав з'єднувати підземний поверх, завширшки 18 м, прокладений попід проїжджою частиною вулиці.

За проектом, на вулиці Федорова мав з’явитися готельний комплекс з підземною двоярусною автостоянкою на 23 машиномісця. На громадському слуханні проекту львівські архітектори зауважили, що пропонований євроготель суттєво дисонуватиме із автентичним оточенням, а межі забудови підозріло захоплюють частину «не своєї» території, нехтуючи історичною парцеляцією. До того ж, будинок №28 на вул. Федорова має статус пам’ятки архітектури XVI–XIX ст. і зносити його категорично неприпустимо, хоча за отим же проектом, який, наголосимо, не погодили, його знесення передбачено.

Висвітлюючи обговорення проекту, ЗМІ відзначали, що проект британської компанії, який порушує пам’яткоохоронне законодавство, активно лобіює міський голова Львова Андрій Садовий, який за кожної слушної нагоди висловлює підтримку «Українським інвестиційним системам». Тобто, Садовий погоджується незаконно вчинити із пам’яткою те ж, що вже вчинили із корпусом реставраційних майстерень Львівського історичного музею, що межували з ділянкою на Федорова – їх просто розвалили бульдозером і вивезли на сміття!

Схильний прикриватися міжнародними комісіями та конкурсами головний архітектор Львова Юрій Криворучко, який на дух не зносить імітації, будучи прибічником сучасної архітектури, запропонував оголосити міжнародний конкурс на проект готелю після того, як археологи завершать свої дослідження. Однак коли це станеться – невідомо, бо за оцінками директора «Рятівної археологічної служби» науково-дослідного центру Інституту археології НАН України, роботи археологам на тій ділянки – ще на добрий рік, і то за умови справного фінансування!

Начальник управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації Василь Івановський наполягає, щоб ділянка, на якій має невдовзі постати готельний комплекс, була досліджена повністю. «Це територія ЮНЕСКО, тому тут ми вимагатимемо повномасштабних розкопів».

А член бюро українського комітету IKOMOS Микола Гайда, рецензуючи проектні матеріали будівництва готелю на вул. Федорова, 23–28 у Львові, зазначив: «Подані на рецензію матеріали не відповідають вимогам ДБН А 2.2-3-97. Склад, порядок розроблення та погодження проектної документації для будівництва. Пропоновані межі забудови охоплюють внутрішні території кварталу, ігноруючи при цьому первісне історичне розпланування. Передбачено інтенсивну санацію внутріквартальної забудови, що суперечить пам’ятко-охоронному законодавству України. Оскільки історична забудова з боку вулиць Староєврейської та Сербської у своїй більшості включена у перелік пам’яток архітектури, пропоноване рішення передбачає агресивне втручання в об’ємно-просторову структуру кварталу, що означає цілковите її знищення. Подані матеріали передбачають освоєння підземних просторів територій кварталу, ігноруючи при цьому наявність підвалів та інших елементів втрачених середньовічних кам’яниць. Передбачено розбирання разом із рівнем підвалів будинку № 28 на вул. Івана Федорова, незважаючи на те, що цей об’єкт включено до державного реєстру національного культурного надбання як пам’ятку архітектури (охоронний № 356). Вважаю недоцільним розгляд поданих матеріалів на засіданні містобудівної ради як таких, що не відповідають рівню вирішення питання, оскільки воно стосується не тільки відтворення втраченої забудови, але й збереження історико-архітектурного середовища середньовічної частини міста, включеної в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО».

http://zik.com.ua/

Поиск

Подписка

Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья
Готовые исследования, обзоры
Новости, статьи и аналитика
RSS-лента (новости, статьи и аналитика)
RSS-лента (Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья)
RSS-лента (Готовые исследования, обзоры)