Аналитика и исследования коммерческой и жилой недвижимости Украины


Главная О компании Услуги компании Наши клиенты Реклама Контакты






Правила знімання

2009-09-23 12:09:26

Правила знімання Надія ГОНЧАРУК

Традиційно восени з початком ділової активності ринок оренди житла пожвавлюється. Але нинішнього року цього не сталося. Основна причина стабілізації цін оренди на низьких позначках — дисбаланс попиту та пропозиції.

За словами аналітика компанії SV Development Сергія Костецького, у середньому на одну людину, яка бажає орендувати квартиру, припадає близько 60 пропозицій. Диктат орендаря забезпечили не лише жителі з регіонів країни, які втратили роботу й виїхали додому, а й спекулянти. До кризи перекупники працювали на ринку купівлі-продажу нерухомості, перепродаючи квартири на піку зростання цін. Торік вторинна нерухомість значно подешевшала, попит на неї був невеликий, і багато спекулянтів пішли працювати на ринок оренди.

Сьогодні у столиці здається близько 30 тис. квартир, при цьому реально щомісяця укладається близько 500 угод з найму житла (у серпні їхня кількість досягла 550). Для порівняння: у 2008-му в Києві здавалося понад 3 тис. квартир на місяць. За прогнозами SV Development, восени щомісяця кількість угод буде збільшуватися на 50.

Значна перевага пропозиції не дає передумов для зростання цін. Однак, на думку фахівців, вартість оренди вже не падатиме, оскільки ринок досяг мінімуму. «Коли після тривалого падіння ціна протягом двох-трьох місяців стабільна, вважається, що дна ринку досягнуто. У Києві з кінця травня по сьогодні вартість оренди практично не змінювалася», — стверджує Сергій Костецький.

Попри перевагу пропозиції, орендодавці не знижують ціни. Поступки, на які вони готові піти, — невеликий торг і розрахунок не в доларах, а в національній валюті. Пропозиція у 60 разів перевищує попит, але якщо виставити квартиру за ціною нижче за ринкову, то клієнти знайдуться швидко. «Житло за демпінговою ціною можна здати за тиждень. Якщо підняти ціну на 500 грн, то за місяць-півтора», — розповідає директор АН CIT Едуард Бразас.

Потенційні наймачі шукають найдемократичніші варіанти. За словами ріелторів, найліквідніше житло — однокімнатні квартири площею 30–45 кв. м у спальних районах столиці — Троєщина, Виноградар, Харківський тощо. «До агентства телефонують люди й просять знайти квартиру якнайдешевше — за 1,5–2 тис. грн на місяць. Хоча в нашій базі даних мінімальні ціни на оренду житла становлять 3–3,5 тис. грн», — наводить приклад Едуард Бразас.

За прогнозами Сергія Костецького, ціни на оренду будуть стабільними весь 2010 рік. Зростання почнеться з відновленням вторинного ринку, на який повернуться спекулянти, які зараз заробляють на оренді. Найближчим часом можливо неперіодичне зниження на 1–3% на місяць за деякими класами житла. «Якщо курс перевищить 9 UAH/USD, то оренда в доларовому еквіваленті подешевшає на 10–15%. Для того щоб орендодавці значно знизили ціни, потрібно ще принаймні таке саме падіння економіки, як у І кварталі 2009-го», — припускає експерт.

http://kontrakty.com.ua/

Поиск

Подписка

Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья
Готовые исследования, обзоры
Новости, статьи и аналитика
RSS-лента (новости, статьи и аналитика)
RSS-лента (Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья)
RSS-лента (Готовые исследования, обзоры)