Аналитика и исследования коммерческой и жилой недвижимости Украины


Главная О компании Услуги компании Наши клиенты Реклама Контакты






Реанімація скасовується

2009-11-06 10:23:18

Реанімація скасовуєтьсяЗ початку осені вартість житла на первинному ринку столиці впала на 0,2%, становлячи в середньому 15,367 тис. грн/кв. м, або $1918 за квадрат. Мінімальні ціни первинного ринку — 8–10 тис. грн за кв. м — були зафіксовані на об’єктах, розташованих на масивах Києва.

За даними агентства «Столична нерухомість», квартири в будинках економ-класу подорожчали на 2,7% (8–10 тис. грн за квадрат), кв. м бізнес-сегменту — впали в ціні на 0,4%, а елітні об’єкти подешевшали на 5,1%.

Забудовники, очікуючи активності на ринку нерухомості, у вересні викинули на ринок нові об’єкти — на первинному ринку житла Києва кількість пропозицій збільшилася на 4,7% порівняно із серпнем, становлячи 1215 квартир. Причому будівельні підприємства пропонують квартири в будинках з високим ступенем готовності. Більш як 41% реалізованого житла на первинному ринку заплановано до здачі наприкінці поточного року, а 28% — в 2010-му.

У вересні–жовтні до продажу пропонували квартири у 141 столичному будинку (у незавершених і вже зданих в експлуатацію об’єктах) загальною площею близько 123,6 тис. кв. м.

Проте активність покупців на ринку первинної нерухомості невисока. За даними компанії SV Development, у середньому в столиці за місяць купують кілька десятків квартир в новобудовах. За рік загальна кількість угод не перевищить і чотирьохсот. Для порівняння: до кризи в Києві щороку продавали 10–12 тис. таких помешкань.

Сьогодні більшість потенційних покупців віддають перевагу вторинному ринку. Основна причина — вирівнювання цін. Вартість квартир у незавершеному об’єкті й готовому будинку найчастіше однакова. При цьому клієнт, купуючи житло на вторинному ринку, може туди відразу переїхати.

Забудовники у свою чергу відмовляються знижувати ціни і продавати житло нижче собівартості. Будматеріали з початку року подешевшали на 10–15%, але внески до міського бюджету і процедура узгодження залишилися незмінними. Крім того, будівництво більшості об’єктів почалося до кризи, коли оплата робочої сили була високою і ціни на будматеріали не опускалися. У підсумку підприємства не можуть ані знижувати вартість, ані підвищувати, оскільки попит на первинне житло практично відсутній.

До того ж, не працює один з основних стимулів розвитку первинного ринку: іпотечне кредитування. За результатами осіннього дослідження компанії «Простобанк Консалтинг», з п’ятдесяти банків — лідерів за активами — тільки три надають такі кредити. При цьому дві фінустанови субсидіюють купівлю квартир тільки у п’яти конкретних об’єктах у Києві та Київській області. Для порівняння: на вторинному ринку позики надають шість банків.

Відсутність інвестицій як від населення, так і фінорганізацій призвела до того, що будівництво більшості об’єктів в Україні припинене. За даними SV Development, сьогодні в країні налічується близько 700 об’єктів з 70%-вим рівнем готовності, і близько 1000 — до 70%. Причому тільки на 5–10% ведуться роботи.

Зокрема, в Києві введення в експлуатацію 38 будинків (з них 20 об’єктів належать до економ-, 10 — бізнес- і 8 — преміум-класу) з низки причин було перенесене на пізніші строки. Наприклад, станом на 01.01.2009 у 25 споруджуваних житлових об’єктах роботи були тимчасово припинені або законсервовані. На 20 майданчиках причиною припинення будівництва стала відсутність стабільного фінансування. 


http://kontrakty.com.ua

Поиск

Подписка

Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья
Готовые исследования, обзоры
Новости, статьи и аналитика
RSS-лента (новости, статьи и аналитика)
RSS-лента (Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья)
RSS-лента (Готовые исследования, обзоры)