2009-11-13 10:17:08
Ландшафтно-паркова конвенція має унеможливити виникнення конфліктних ситуацій у природоохоронній сфері та сприятиме збереженню природно-історичного середовища міст, – про це говорили нині, 11 листопада, на засіданні «Забудова об’єктів природно-заповідного фонду: що та де можна будувати?» у Львівському прес-клубі.
На засіданні гібридного формату (щось поміж прес-конференцією та репрезентацією забудови за проектом ТзОВ «АрхіБуд» у парку «Знесіння») узяли участь секретар депутатської комісії із культури, промоцій, ЗМІ та туризму Львівської міської ради Ірина Полякова, півзасновник ТзОВ «АрхіБуд» Віктор Коць, голова громадської організації «Екогеофонд», старший науковий співробітник Львівського національного університету імені Івана Франка Юрій Зінько, координатор Громадського форуму Львова Любов Качмар, адвокат Дмитро Гудима та юрист регіонального ландшафтного парку «Знесіння»Софія Шутяк. Анонсованих напередодні начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Богдана Матолича, очільниці управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілії Онищенко-Швець та директора парку «Знесіння» Олександра Завадовича не було.
Віктор Коць зачитав заяву про відмову від ідеї будівництва на вул. Довбуша,15 мікрорайону елітного житла на користь побудови 5-зіркового готельного комплексу апартаментного типу із басейном, каскадом фонтанів, рекреаційними зонами, дитячими ігровими та оглядовими майданчиками тощо. Архітектор Андрій Коць продемонстрував присутнім планшети із проектними пропозиціями.
Єдиними, хто вимагав підтвердження від представника влади та забудовника гарантій задекларованих намірів, залишалися координатор та прес-секретар ГФЛ.
Натомість Софія Шутяк і Дмитро Гудима, які два роки захищали інтереси парку «Знесіння» в судах проти спроби «АрхіБуду» спорудити житловий масив, повідомили, що причиною конфлікту була неузгодженість закононодавства щодо обліку земель: так, парк «Знесіння» Державним актом на право постійного користування може користуватися тільки меншою частиною території, тобто 153,6903 га із загальної площі парку 312,0949 га і ділянка на вул. Довбуша, 15 до цього не належить.
Тепер юристи не бачать сенсу у судовій тяганині і переконують, що парк тільки виграє від того, коли у зоні стаціонарної рекреації на вул.Довбуша,15 «АрхіБуд», заінвестувавши суму в у.о. із шістьма нулями, спорудить фешенебельний готель апартаментного типу (таке будівництво законом дозволене). Окрім того з орендованих «АрхіБуд» 2,83 га землі до забудови планується тільки 0,77 га, а решта земельної ділянки буде передана парку. Юристи запропонували громадськості розробити проект Львівської обласної ландшафтно-паркової конвенції, яка б унеможливила конфлікти в природоохоронній сфері, а у конкретному випадку будівництва готельного комплексу у парку «Знесіння» укласти між сторонами інвестиційну угоду, яка б зобов’язала забудовника розробити проектну документацію та упорядкувати паркову територію за рахунок сплати інвестиційного внеску в бюджет міста.
Наприкінці засідання, під час якого неодноразово було наголошено, що це пресова зустріч, де запитання мають право ставити тільки журналісти, несподівано депутат ЛМР Ірина Полякова зачитала проект резолюції громадського обговорення, де усіляко підтримувалася політика «АрхіБуду» та висловлювалося прохання до ЛМР скасувати забудовнику інвестиційний внесок до бюджету. Заскочені таким поворотом подій, журналісти, які побачили в цьому кроці підміну формату зустрічі, відмовилися ухвалювати резолюцію, адже справжні громадські слухання цього проекту іще попереду. http://zik.com.ua/
|