Аналитика и исследования коммерческой и жилой недвижимости Украины


Главная О компании Услуги компании Наши клиенты Реклама Контакты






Український ринок праці: робота є, але... грошей платять менше

2009-12-02 15:09:13

Український ринок праці: робота є, але... грошей платять менше Пропозицій про роботу стало трохи більше. Причин кілька: епідемія, вибори та Новий рік, що наближаються. Епідемія підвищила попит на медиків, провізорів і фармацевтів. Також виріс попит на піарщиків, рекламістів, працівників сфери послуг. Але, незважаючи на сезонні фактори, трійка явних лідерів не змінюється: "продажники", айтішники та ріелтери.

Аналітики порадували даними про зростання промисловості в жовтні: випуск промпродукції виріс на 5% у порівнянні минулим роком. Серед лідерів відродження в основному експортери: металургія (+7,3%), багатотонажна хімія (+7%), виробництво машин та устаткування (+6,1%), зокрема вагонобудування, харчова (+15,7% до рівня вересня). Але безробітним користі від цього поки мало. "Говорити про набір нових співробітників через це навряд чи має сенс, - відзначають у компанії "Конкорд Капітал". - Поки підприємства повертаються до звичного режиму роботи, а люди - з вимушених відпусток".

Під кінець року наступила деяка кадрова стабільність у туристичному ринку. З початку року закрилося чимало дрібних турфірм, звільнено чимало менеджерів. Великі туроператори в основному зберегли штат. За словами директора турфірми "Яна" Тамари Опанасенко, у них за весь кризовий період звільнень не було. За її словами, до осені, коли уляглася паніка й економіка оживилася, люди стали збиратися в новорічні відпустки, і деяким тур-гуру потрібні були кадри: менеджери зі знанням дефіцитних мов, наприклад арабської, юристи, ІT-спеціалісти, економісти. Але от доходи в них поки нижче докризових: повсюдно урізають розміри комісійних рядовим менеджерам або пропонують працювати тільки на комісійні.

СФЕРА НЕРУХОМОСТІ. Робота для ріелтерів як і раніше є, і, за даними рейтингів порталів з працевлаштування, вони входять до трійки найбільш затребуваних фахівців жовтня-листопада. На ринку Києва "бовтається" 15 тис. квартир, попит на покупку й оренду яких катастрофічно впав й які потрібно активно пропонувати потенційним покупцям. А ті, як і колись, віддають перевагу в основному найдешевшому житлу.

Очікується пожвавлення в сфері будівництва. Зростає попит на проектувальників, архітекторів, дизайнерів нежитлової нерухомості. За даними компанії Socmart, яка спеціалізується на аналізі ринку комерційної та житлової нерухомості, столичні будівельники та девелопери зацікавилися зведенням нових об'єктів і стали активно замовляти проекти. Спеціалізовані фірми намагаються встигнути створити портфель привабливих концепцій для потенційних інвесторів. Багато об'єктів (50% з них - готелі) плануються до Євро-2012, а виходить, попит на будівельників не за горами.

СФЕРА ФІНАНСІВ. У зв'язку із загостренням епідеміологічного стану збільшено кредитування виробників ліків. Також банки відновляють кредитування для фізосіб. Півтора десятка фінустанов дають кредити на житло та авто. Чотири-п'ять банків потихеньку роздають дрібні споживчі кредити в магазинах. Все це вимагає квалифікованих кредитних інспекторів, однак таких вакансій небагато.

"Приватбанк" дивним образом закрив два VіP-відділення в центрі столиці. Як нам пояснили в прес-службі банку, оскільки ці відділення працювали з вузьким колом клієнтів, то тримати повноцінні відділення було недоцільно. Хоча клієнти не постраждали (їх попросту перевели в інші відділення) і про скорочення мова не йшла. Навпаки, банк за останній рік відкрив більше 100 нових відділень. Так що люди потрібні. Касири-операціоністи та фахівці по роботі з корпоративними клієнтами потрібні тут постійно. Резюме можна залишити на сайті банку.

Ще одна новина: банки все частіше стали відмовлятися від послуг колекторів. Їхню роботу вважають неефективною, а послуги - занадто дорогими. Тому деякі мають потребу у фахівцях по роботі із проблемною заборгованістю.

ЗАРПЛАТИ

За даними сайтів з працевлаштування, середня столична зарплата за минулий кризовий рік впала в 1,5 рази - з 4,5 до 3 тис. грн., при цьому за останній місяць, незважаючи на збільшення числа вакансій, зарплати не змінилися. За даними Держкомстату, найнижчі офіційні оклади зареєстровані в сфері торгівлі (до 1 тис. грн.), ресторанного та готельного бізнесу. Воно й зрозуміло - у цих сферах нерідко всі платять "вчорну".

Зниження зарплат практично не торкнулося айтішників, ріелтерів, фармацевтів і працівників з послуг. Вони потроху збільшують свої доходи. Завидний прорив у зарплатах спостерігається й у фахівців з інформаційної безпеки. Середній доход таких фахівців у Києві становить 5,5 тис. грн., але дійсні профі, за даними порталу SuperJob, у зарплатних очікуваннях вказують 12 тис. грн. Навіть незважаючи на кризу, у турбізнесі констатують збільшення заробітків менеджерів на популярних новорічних напрямках (Єгипет, Таїланд, гірськолижні курорти) в 1,5 рази. Але це тимчасове явище - після свят падіння продажів поверне зарплати в турбізнесі в умови кризового затишку.

 

http://www.trud.gov.ua/

Поиск

Подписка

Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья
Готовые исследования, обзоры
Новости, статьи и аналитика
RSS-лента (новости, статьи и аналитика)
RSS-лента (Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья)
RSS-лента (Готовые исследования, обзоры)