2007-11-21 22:10:20
Відтак, людина позбавляється необхідності по кілька годин проводити в автомобільних заторах, витрачати час і нерви на дорогу, потрібно лише зробити кілька кроків і опинишся в офісі, кінотеатрі, магазині, чи вдома. Усвідомлюючи потенційний попит на таку нерухомість, київські інвестори дедалі частіше замовляють архітекторам проекти „мініміст”.
Такий формат нерухомості на Заході давно набув популярності. Будинкиів, де сніданок приносять в квартиру, де можна, не виходячи на вулицю, потрапити на роботу або в бар, там достатньо. Свідченням тому – побудований ще в 60ті роки минулого століття в Чикаго легендарний комплекс MarinaSity. Там перші шість поверхів займає паркінг, далі розміщуються розважальні заклади, а вже потім житло. Подібних прикладів багато
Такі будинки затребувані завжди. Ще на зорі радянської влади у нас з’явилися будинкикомуни, де передбачили загальну їдальню, дитячий садочок, пральню тощо. Щоправда, тоді цей формат не набув широкого поширення, але будинкикомуни цілком можна вважати прототипом сучасних багатофункціональних житлових комплексів. У Києві, як і по всій Україні, прикладів реалізації класичних проектів багатофункціональних комплексів поки що немає. Адже об’єктами змішаного призначення можуть вважатися лише ті, в яких різні компоненти працюють незалежно одне від одного, а не просто є додатковою послугою для орендарів, як, скажімо, магазин канцтоварів або кафетерій у бізнесцентрі.
Проте в столиці на різних етапах розробки й реалізації – понад 10 великих багатофункціональних комплексів класичного типу, серед яких варто відзначити проекти “Дніпровська пристань”, “Столичний”, “Аеростар” , “Еспланада”, “Еней” ,“Міракс Плаза”, “ТоронтоКиїв”, “Вирлиця”, проект у районі Видубицького озера.
Вже кілька років компанія НЕСТ робить спроби розпочати реалізацію проекту будівництва багатофункціонального комплексу в кварталі, обмеженому вул. Златоустівською і просп. Перемоги. За інформацією компанії „Соцмарт”, загальна площа будівель планується понад 250 тис. кв. м. В одному кварталі гармонійно поєднуватимуться всі сфери життя: готелі, житловий комплекс, діловий центр і торговорозважальна зона. Територію комплексу перетне просторий внутрішній проспект – фешенебельний європейський променад, усіяний затишними кафе й бутиками.
Нещодавно архітектурномістобудівна рада Києва схвалила концептуальний проект забудови Либідської площі (проект багатостраждальної «Либідь Плази»). Проект передбачає будівництво багатофункціонального комплексу з торговорозважальним центром, критою ковзанкою, кінотеатрами, ресторанами, боулінгом, кортами, дитячими майданчиками та фонтанами, багаторівневим підземним паркінгом на 7 тис. машиномісць. Загальна площа 4поверхового ТРЦ – 151,9 тис. кв. м. По його периметру зведуть багатоповерхові башти офісного центру класу «А», п’ятизірковий готель, а також дві житлові будівлі. Висота найвищої башти – 230 метрів. До офісного центру ввійдуть 29поверхова північносхідна башта, 49поверхова східна башта, 22поверхова південносхідна башта і 30поверхова західна башта. Орієнтовна вартість проекту – близько $800 млн.
Не менш резонансним виглядає і пропозиція по будівництву біля Центрального РАЦСу 53 поверхові багатофункціональні комплекси, спроектовані у вигляді двох башт. До складу комплексу входять: офіси, готельні номери і апартаменти, торговельний центр, підземний та наземний паркінги на 1320 автомісць.
Схоже, Київ максимально наблизився до реалізації перших наймасштабніших багатофункціональних проектів у столиці. Так, на одному із засідань містобудівної ради архітектори розглянули детальний план території Нижньої Телички, яку планується з промислової зони перетворити на загальноміський громадськоділовий центр. На 112 га намічено побудувати виставкові й бізнесцентри, торговельні, торговорозважальні, спортивнооздоровчі комплекси, готелі. На Теличці зведуть понад 1,6 млн кв. м громадських будівель та споруд, а також паркінги на понад 10 тисяч автомісць.
У Дарницькому районі столиці заплановане будівництво сучасного мікрорайону, який вже зараз має неофіційну назву „ОсокоркиСіті”. Грандіозний проект інституту «Київгенплан» із забудови 130 га території між проспектом Бажана, Дніпровською Набережною і Дніпром також був розглянутий на містобудівній раді Києва. Більшу частину ділянки, за даними архітекторів, займуть житлові будинки. Також тут розмістять торговельнорозважальні та офісні центри, готелі, океанаріум, яхтклуб, центр сімейного дозвілля, парк дитячих атракціонів, літній амфітеатр, цирк, церква. Уздовж берега спорудять аквапарк з оздоровчим комплексом, оглядові майданчики, висадять парк та облаштують пляж. У мікрорайоні також передбачене будівництво двох шкіл і кількох дитячих садків.
http://www.blch.kiev.ua/
|