2021-12-18 22:12:28
Значна частина тепла, що виробляється за допомогою обігріваючих пристроїв часто витрачається марно через істотних тепловтрат. Особливо поширена ця проблема в старих будинках, в яких теплоізоляційний шар не був передбачений на етапі будівництва, а вікна і двері служать джерелом холоду. Ідеальне рішення цієї проблеми – утеплення піною, переваги, недоліки та особливості якого будуть розглянуті в даній статті.
Пінополіуретан, в якому більше поліолів, характеризується високою крихкістю, хоча і здатний повноцінно виконувати свої функції. Як видно, якість утеплення цим матеріалом безпосередньо залежить від того, наскільки добре підготовлені вихідні компоненти, а також від якості використовуваного для цієї мети обладнання.
Змішування складових може бути здійснено якісно тільки за умови наявності спеціальних установок високого тиску. Тому обов’язково потрібно звертати увагу на те, яке обладнання використовують обрана вами фірма. Виробництво пінополіуретану в умовах недостатньо високого тиску призводить до істотного зниження теплоізоляційних властивостей матеріалу.
Незважаючи на те що технологія виготовлення ППУ одна, кінцевий продукт має кілька різновидів, які відрізняються один від одного властивостями і характеристиками. Розглянемо кожний з варіантів докладніше.
Легкий открытоячеистый ППУ. Теплопровідність цього матеріалу часто порівнюють з характеристиками, властивими для мінеральної вати, при цьому він володіє тим же недоліком – гігроскопічністю. Вартість легкого пінополіуретану значно вище, що робить його використання не дуже виправданим.
Структура пінополіуретану з закритими комірками
Цей матеріал вкрай рідко використовується як утеплювач для даху або фасаду, оскільки він не дуже справляється зі своїм завданням, будучи чутливим до впливу зовнішніх факторів. А от якщо мова йде про необхідність утеплення внутрішніх перекриттів або перегородок, то його використання цілком виправдано.
Закритопористий пінополіуретан володіє куди більш прийнятними характеристиками: добре схоплюється на будь-якій поверхні (виключення може становити хіба що поліетилен) і абсолютно не гігроскопічний. В залежності від показника щільності, ділиться на три категорії:
низької щільності (28-32 кг/м3). Частіше інших варіантів використовується для напилення на стіни і стелі з метою створення теплоізоляційного шару. Коефіцієнт теплопровідності матеріалу становить 0,02-0,028, що практично відповідає показнику повітря (0,022). Що стосується паропроникності, то показник максимально близький до деревини – 0,05;
Структура затверділої піни
матеріал середньої щільності призначений для заповнення порожнин. Його єдина відмінність від попереднього матеріалу – менша швидкість розширення, що дозволяє комфортно використовувати його для заповнення простору шаруватих стін і т. д.;
ППУ підвищеної щільності (40-80 кг/м3). Призначений для утеплення поверхонь, яким належить піддаватися серйозним механічних навантажень. При цьому більш висока щільність забезпечує і більш високий коефіцієнт теплопровідності.
|